Volvo V60 - letní pneumatiky

Nejčastější rozměry pneumatik:Nevíte rozměr vašich pneumatik?

Nejlepší letní pneumatiky na Volvo V60 ? Ty najdete pomocí PneuSrovnávače - vyzkoušejte na PneuSrovnavac.cz.
PneuSrovnávač k vyhledávání nejlepších pneumatik používá data z testů, EU štítků a uživatelských recenzí, které spojuje s cenami v eshopech.

Rozměry pneumatik:
Doporučujeme: Pirelli Cinturato P7 - podle testu ADAC je to nejlepší letní pneu v rozměru 225/45 R17Jiný rozměr: /R

Celoroční pneumatiky jsou uzpůsobené pro celoroční provoz, včetně suchých silnic i deště, ale ani na jedno období nejsou zaměřeny. Obecně jsou vyrobeny z tvrdších materiálů než zimní, avšak z měkčích než letní, což je špatné hlavně při nižších teplotách. Z toho vyplývá, že záměna letních a celoročních pneumatik není zas tak úplně špatná, avšak místo zimních opravdu nedoporučujeme.
Dále také není vhodné jezdit na zimních pneumatik v létě, vzhledem k již avizovaným horším vlastnostem zimních pneumatik za deště a při vyšších teplotách. Letní pneumatiky jsou se svou tvrdší směsí v tomto nezastupitelné a jízda na zimních pneumatikách v létě může být občas i nebezpečná vzhledem k delší brzdné dráze. Také není dobrý nápad mít zimní pneumatiky na autě po celý rok – bývají hlučnější a také se v teplém počasí mnohem více sjíždějí – to proto, že jsou z měkčích materiálů. Víme, není moc příjemné měnit pneumatiky v pneuservisu 2xročně, ale i to lze vyřešit nákupem extra sady kol na letní pneumatiky. Pokud vám tedy někdo bude říkat, že letní gumy jsou zbytečné, nevěřte mu - tato investice vás může zachránit od mnohonásobně vyšších nákladů, než jsou ty na letní obutí.

Letní kola

S letními pneu je spoustu starostí a nutnost navštívit pneuservis ohledně přezutí na stávající disky, s vyvážením a nazouváním. Pokud si chcete ušetřit čas i peníze, je vhodné zakoupit již přezuté, vyvážené a nahuštěné kompletní letní kola s pneu pro auto Volvo V60 . Pokud by zrovna pro váš automobil komplet neměli, je možné zvlášť zakoupit plechové či alu disky a letní pneumatiky.

Plechové disky

Plechové disky jsou sice záležitostí spíše na zimu a je to logické - řidiči si nechtějí zničit svá krásná alu kola na posolených a poštěrkovaných silnicích. Mohou být však používány i v létě, kdy jsou levnější alternativou alu kol. Plechové disky lze zakoupit zde.

Pneu na Volvo V60 ? Žádný problém!

Na této stránce jsme pro vás shromáždili rozměry pneu pro váš vůz a vybrali ty pneumatiky, které doporučujeme - ne však podle našeho názoru, ale podle názorů nezávislých odborníků, například autoklubu ADAC. Zeleně jsou podbarveny základní rozměry pneumatik, které mají auta vašeho typu již od výroby a modře ty rozměry, které lze na auto alternativně namontovat. 95% lidí si tedy vybere ze základních rozměrů. Samozřejmě máme i zimní pneumatiky.

Alu disky

Samozřejmě, pneumatiky jsou extrémně důležité, ale vzhled vašeho vozu nijak nevylepší. Pokud chcete vašemu vozu dodat luxusnější vzhled, co třeba zkusit vybrat na vás vůz Volvo V60 homologovaná alu kola? Hliníkové disky dodají vašemu vozu nový svěží look a navíc jej odliší od ostatních aut značky Volvo. Navíc jsou všechny schválené a určené k provozu v ČR!


Nová Barum Bravuris 3 je vhodná pro Volvo V60

Barum vyvinul novou pneumatiku, která má asymetrický dezén a je vhodná i pro vozy značky Volvo v rozměru 205/60 R16 - jedná se o úspornou a přitom velmi výkonou pneumatiku.Více o Barum Bravuris 3 ->

Volvo V60 Polestar: Ostré kombi ze severu přichází

2013-11-27 09:00:21

Sedan S60 Polestar měl premiéru v květnu letošního roku, příchod kombi byl tedy jen otázkou času. Vyslanec severského pekla je tu!]]>Celý článek ->

Volvo V60 D3 R-Desing v testu: Hraje na krásu i sportovní svezení

2011-12-23 09:30:17

Poslední model švédské automobilky Volvo V60 dostal do vínku sportovní paket R-Design. Překvapivě nejde jen o vizuální změny. Balíček se projevil také na jízdních vlastnostech. A to velmi pozitivně. Testovali jsme verzi poháněnou naftovým pětiválcem D3.Celý článek ->

TOPlist