Chevrolet AVEO - letní pneumatiky

Nejčastější rozměry pneumatik:Nevíte rozměr vašich pneumatik?

Nejlepší letní pneumatiky na Chevrolet AVEO ? Ty najdete pomocí PneuSrovnávače - vyzkoušejte na PneuSrovnavac.cz.
PneuSrovnávač k vyhledávání nejlepších pneumatik používá data z testů, EU štítků a uživatelských recenzí, které spojuje s cenami v eshopech.

Rozměry pneumatik:
Doporučujeme: Continental ContiPremium Contact 2 - podle testu ADAC je to nejlepší letní pneu v rozměru 175/65 R14


Doporučujeme: Pirelli Cinturato P6 - podle testu ADAC je to nejlepší letní pneu v rozměru 185/65 R15

Doporučujeme: Bridgestone Ecopia EP 150 - podle testu ADAC je to nejlepší letní pneu v rozměru 195/65 R15


Doporučujeme: Continental ContiPremiumContact 5 - podle testu ADAC je to nejlepší letní pneu v rozměru 205/55 R16


Doporučujeme: Pirelli Cinturato P7 - podle testu ADAC je to nejlepší letní pneu v rozměru 225/45 R17

Jiný rozměr: /R

Celoroční pneumatiky jsou uzpůsobené pro celoroční provoz, včetně suchých silnic i deště, ale ani na jedno období nejsou zaměřeny. Obecně jsou vyrobeny z tvrdších materiálů než zimní, avšak z měkčích než letní, což je špatné hlavně při nižších teplotách. Z toho vyplývá, že záměna letních a celoročních pneumatik není zas tak úplně špatná, avšak místo zimních opravdu nedoporučujeme.
Dále také není vhodné jezdit na zimních pneumatik v létě, vzhledem k již avizovaným horším vlastnostem zimních pneumatik za deště a při vyšších teplotách. Letní pneumatiky jsou se svou tvrdší směsí v tomto nezastupitelné a jízda na zimních pneumatikách v létě může být občas i nebezpečná vzhledem k delší brzdné dráze. Také není dobrý nápad mít zimní pneumatiky na autě po celý rok – bývají hlučnější a také se v teplém počasí mnohem více sjíždějí – to proto, že jsou z měkčích materiálů. Víme, není moc příjemné měnit pneumatiky v pneuservisu 2xročně, ale i to lze vyřešit nákupem extra sady kol na letní pneumatiky. Pokud vám tedy někdo bude říkat, že letní gumy jsou zbytečné, nevěřte mu - tato investice vás může zachránit od mnohonásobně vyšších nákladů, než jsou ty na letní obutí.

Letní kola

S letními pneu je spoustu starostí a nutnost navštívit pneuservis ohledně přezutí na stávající disky, s vyvážením a nazouváním. Pokud si chcete ušetřit čas i peníze, je vhodné zakoupit již přezuté, vyvážené a nahuštěné kompletní letní kola s pneu pro auto Chevrolet AVEO . Pokud by zrovna pro váš automobil komplet neměli, je možné zvlášť zakoupit plechové či alu disky a letní pneumatiky.

Plechové disky

Plechové disky jsou sice záležitostí spíše na zimu a je to logické - řidiči si nechtějí zničit svá krásná alu kola na posolených a poštěrkovaných silnicích. Mohou být však používány i v létě, kdy jsou levnější alternativou alu kol. Plechové disky lze zakoupit zde.

Pneu na Chevrolet AVEO ? Žádný problém!

Na této stránce jsme pro vás shromáždili rozměry pneu pro váš vůz a vybrali ty pneumatiky, které doporučujeme - ne však podle našeho názoru, ale podle názorů nezávislých odborníků, například autoklubu ADAC. Zeleně jsou podbarveny základní rozměry pneumatik, které mají auta vašeho typu již od výroby a modře ty rozměry, které lze na auto alternativně namontovat. 95% lidí si tedy vybere ze základních rozměrů. Samozřejmě máme i zimní pneumatiky.

Alu disky

Samozřejmě, pneumatiky jsou extrémně důležité, ale vzhled vašeho vozu nijak nevylepší. Pokud chcete vašemu vozu dodat luxusnější vzhled, co třeba zkusit vybrat na vás vůz Chevrolet AVEO homologovaná alu kola? Hliníkové disky dodají vašemu vozu nový svěží look a navíc jej odliší od ostatních aut značky Chevrolet. Navíc jsou všechny schválené a určené k provozu v ČR!


Nová Barum Bravuris 3 je vhodná pro Chevrolet AVEO

Barum vyvinul novou pneumatiku, která má asymetrický dezén a je vhodná i pro vozy značky Chevrolet v rozměru 155/80 R13 - jedná se o úspornou a přitom velmi výkonou pneumatiku.Více o Barum Bravuris 3 ->

Chevrolet Aveo RS: Ostrý hatchback na první fotografii

2013-07-15 12:30:21

V Americe se už ostrý malý Chevrolet prodává. Již brzy automobil zamíří i na evropské trhy.]]>Celý článek ->

Chevrolet Aveo sedan 1.4 DOHC v testu: Levný vůz do města s hladovým motorem

2012-06-06 12:00:06

Nový Chevrolet Aveo se do testu dostavil jako sedan. Méně praktické, ale prostorné provedení je populární hlavně v zemích na východ od nás. Ale má šanci upoutat také českého zákazníka? Zkouší to nízkou cenou a zajímavým designem.Celý článek ->

TOPlist